ADRIATIC-GARDEN-Robertina-Sebjanic-Gjino-Sutic

Projekt Adriatic Garden: s festivala Ars Electronica na EKO WEEK

Za sve koji nisu bili u mogućnosti spojiti se na live prezentaciju projekta Adriatic Garden uz gostovanje nagrađivane slovenske umjetnice Robertine Šebjanič, ovdje donosimo pregled i link na You Tube kanal gdje se mogu poslušati zvučne kompozicije umjetnica i umjetnika koji su sudjelovali u projektu.

Adriatic Garden dio je programa “In Kepler’s Gardens” festivala Ars Electronica, jednom od najvažnijih festivala novih medija u svijetu.

Adriatic Garden | aqua_forensic 2.0 | sonoAdriatic tales razvijen je kao dio dugogodišnje suradnje umjetnice Robertine Šebjanič (SLO) i umjetnika Gjina Šutića (HR) a radi se o kontinuiranom istraživanju koje uključuje teme poput antropogenog kemijskog i zvučnog zagađenja voda, pa tako i mora.

Online platforma Adriatic Garden koja je pokrenuta povodom festivala, omogućavala je publici da zaroni u podvodni i nadvodni zvučni ambijent Jadranskoga mora i to na različitim lokacijama, u Kopru i Dubrovniku. Online izložbu zvučnih instalacija kurirale su Robertina Šebjanič i Manja Ristić a program sonoAdriatic tales uključuje i radove umjetnika: Brane Zormana, Saše Spačal, Roberta Vodanović Čopor, Iva Vičića i Leah Barclay.

sonoAdriatic Tales moguće je poslušati ovdje:

https://ars.electronica.art/keplersgardens/en/sonic-adriatic-garden/

sonoAdriatic tales | Robertina Šebjanič:

sonoAdriatic tales | Manja Ristić:

sonoAdriatic tales | Ivo Vičić:

sonoAdriatic tales | Roberto Vodanović Čopor:

sonoAdriatic tales | Saša Spačal:

sonoAdriatic tales | Brane Zorman:

Share this post